Co znamenají neotevřené e-maily?To znamená, že klesá statistika otevření a v důsledku toho i proklikovost. Bez kliknutí na tlačítka nejsou žádné prodeje.
Pak se marketér podívá na statistiky a zavolá copywritera, aby přepsal texty, aby lépe prodávaly, ale problém není v textech. Je potřeba jít do obchodního oddělení a poslouchat hovory. Možná nejde o samotné hovory, ale je nutné se vrátit zpět v celé prodejní cestě, aby bylo jasné, v jakém stavu zákazník tyto e-maily dostává.
Pokud škola pracuje v systému GetCourse, můžete krásně sledovat historii každého klienta.
Za 6 let hlubokého ponoření do statistik GetCourse jsem si všimla jedné nevyvratitelné zákonitosti – texty situaci zásadně nezmění. Když začne klesat statistika otevření e-mailů a konverze opakovaných nákupů, problém zřídka bývá v textech, i když jsou velmi špatné. Můžete pak napsat jakékoliv skvělé e-maily, ale takoví odběratelé je jednoduše neotevřou.
Dobrý marketér, editor a copywriter by měl před úpravou textů nejdříve zjistit, kde je zdroj problému.
Byla jedna prodejní cesta, kde jsem upravila tón komunikace se zákazníky, a zisky se zdvojnásobily ne za rok, jak bylo plánováno, ale už v následujícím čtvrtletí.
Tajemství úspěchu je jednoduché: přestali jsme obsahem dávat najevo, že je člověk „rozbitý“, a začali jsme být „pro silné“. Místo poukazování na slabé stránky jsme začali zdůrazňovat výhody a to, jak ho můžeme udělat ještě jedinečnějším a úspěšnějším.
Takoví lidé
- dokončí kurz, protože jsme v ně už od začátku vložili víru v sebe.
- Právě oni s radostí nechávají recenze.
- Nakupují znovu.
Ať už je to jakkoli, agresivní způsob prodeje má také své místo a v mnoha školách se používá. Je efektivní, když je potřeba rychle vydělat hodně peněz. Ale když takto tlačíte na prodej, lidé se po takových prodejích zpravidla nevracejí a opakované nákupy jsou rovny nule.
Ne vždy, řeknete, a budete mít pravdu. Překonat stav zákazníka lze pouze wow efektem z koupeného produktu. Hodnota materiálů získaných tímto způsobem musí mnohonásobně převyšovat stres, který člověk zažil při nákupu produktu.
Představme si, že místo agresivního prodeje budeme s respektem přistupovat ke klientovi a jeho svobodě volby nenakoupit hned, ale zároveň mu co nejlépe představíme hodnotu produktu. Takový člověk si to může sám promyslet, vrátit se a nakoupit později. A to proto, že pocítil respekt k sobě, viděl, že ho nikdo nepovažuje za hlupáka, a takový zákazník přijde, zůstane a bude platit i dál.
Agresivní prodeje nejsou špatné, jsou jen často jednorázové.
Co znamená jednorázověTo znamená, že zákazník podruhé nepřijde. Je potřeba hledat nové – to znamená další peníze na reklamu a nový čas na „zahřátí“ takového člověka k nákupu. Je to prostě volba marketéra v daný moment. Cíl ospravedlňuje prostředky a zodpovědnost.